The_Watchers
21 czerwca 2024

V Przegląd Przedstawień Jasełkowych i Kolędniczych

11.12.2011r. odbył się V Przegląd Zespołów Jasełkowych i Kolędniczych  w którym wzięły udział dwa przedszkola słupeckie( Jarzębinka , Miś ) oraz dwie szkoły podstawowe( Nr 1 i Nr 3) W ciągu półtorej godziny przez scenę przewinęła się setka dzieciaków wraz z opiekunami dzieląc się  z nami swoimi emocjami związanymi ze świętami Bożego Narodzenia. . Po prezentacjach jasełkowych opiekunowie spotkali się na rozmowach warsztatowych ze znawcami teatru i jasełek

Najwięcej entuzjazmu wzbudziło autorskie przedstawienie Darii Przybyła( Przedszkole Miś)”Czekamy na Jezusa” dostosowane do możliwości ,osobowości i temperamentu dzieci z bardzo oszczędnymi dialogami i ciekawie zaproponowaną scenografią .

„Bajkowe Boże Narodzenie” przygotowane przez Elżbietę Przybył i Halinkę Nawrocką

ze świetnie wkomponowanymi bajkami, swobodą bycia dzieciaków i przyjściem samej Jarzębinki – przedszkolnej dziewczynki do żłobka  wzruszało zabawą dziecięcą.

„Betlejemska Dobranocka” Przygotowana przez panią Ewę Szymczak i Urszulę Balewską (Sz.P. nr3)

zaskoczyła przyjściem do żłobka Heroda i pięknymi kostiumami zespołu..

„Misterium Bożonarodzeniowe przygotowane przez siostrę Bonfilię ( Sz. P. Nr 1) to bardzo tradycyjne przedstawienie przygotowane profesjonalnie , Czyste plany sceniczne , ładne kostiumy, piękne przesłanie bożonarodzeniowe .Rozmowy warsztatowe prowadzili Paulina Pachulska – inst.. d/s teatru z CKiSz w Koninie , Julia Panufnik – scenograf i ksiądz Jan Kwiatkowski.

Przepraszamy rodziców ,że nie mogliśmy im zapewnić miejsc siedzących.

Skip to content