Sukces „ORBITY” na Festiwalu Teatralnym w Kole

21 października odbył się Festiwal Teatralny „Strefa ciszy ”organizowany przez CKiS w Koninie oraz Miejski Dom Kultury w Kole. W Festiwalu wzięło udział 5 zespołów z regionu konińskiego. Jury nagrodziło jeden, a dwa wyróżniło. ”ORBITA” – zespół z gimnazjum słupeckiego, gimnazjum w Drążnej i Kowalewie, którego opiekunem jest Krzysztof Drop otrzymał wyróżnienie za profesjonalną reżyserię (Anna Czerniak). Zespół reprezentował Miejski Dom Kultury i Szkołę Podstawowa nr 3. Michalina Szustakiewicz odtwórczyni roli Elmy otrzymała nagrodę aktorską.

Spektakl” Elma , czyli “jak zacząć wszystko od nowa” w przekonujący sposób opowiada o depresji nastolatki Elmy i o trudach jakie trzeba pokonać aby się jej pozbyć.