Słupczanie wyróżnieni w Kłodawie…

Młodzi słupeccy artyści wrócili z wyróżnieniem z 39. Konfrontacji Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni”, które odbyły się 17. marca w Kłodawie.

Powiat słupecki reprezentowała grupa teatralna z Przedszkola nr 2 MIŚ, której opiekunem, a zarazem scenarzystą i reżyserem jest Daria Przybyła oraz zespół GUMISIE ze Szkoły Podstawowej nr 1, których wychowawczynią jest Joanna Wiśniewska. Opiekę artystyczną nad zespołami od wielu lat sprawuje Anna Czerniak z Miejskiego Domu Kultury w Słupcy.

Przedszkolaki w granym przez siebie spektaklu wcielały się w postacie kotów. Były więc koty dachowce, koty mądre, strychowe, małe kotki, koty domowe i jeden zaniedbany kotek, którego prześladuje bogata kotka różowa. Tę ostatnią, decyzją kociej społeczności, postanowiono odwrócić ogonem, czyli po prostu – wychować.

Przedstawienie było dynamiczne, spójne dramaturgicznie, z ciekawą scenografią i kostiumami. Jurorzy byli jednomyślni przyznając maluchom nagrodę.

Z kolei zespół GUMISIE ze Szkoły Podstawowej nr 1 brawurowo zagrał „Księżniczkę na ziarnku grochu” Pawła Pawlika w adaptacji i reżyserii Anny Czerniak, za co otrzymał wyróżnienie.

Nagrodę za indywidualną kreację aktorską otrzymał Tymek Krajewski.

Przestrzenie Wyobraźni” są projektem adresowanym do amatorskich zespołów teatralnych skupiających dzieci do lat 13, działających przy szkołach, ośrodkach kultury, stowarzyszeniach oraz innych placówkach subregionu konińskiego.