Wydarzenia-czerwiec 2022

Na ścianie MDK Słupca powstanie ekomural

Miejski Dom Kultury w Słupcy wspólnie ze Stowarzyszeniem im. Apolinarego Szeluty oraz Gminą Miejską Słupca pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, z Departamentu Korzystania i Informacji o Środowisku, środki finansowe na ekomural malowany farbami antysmogowymi.

Projekt ma na celu promocję ekologii i ochrony powietrza poprzez zastosowanie nowoczesnych form i środków, które oczyszczają powietrze z tlenku azotu. Całkowity koszt projektu to 14 750 zł, natomiast kwota dotacji wynosi 11 690 zł.

Mural będzie mieć 54 m2 powierzchni i powstanie na ścianie budynku Miejskiego Domu Kultury, od strony parkingu. Mural namalowany będzie farbą antysmogową, która oczyszcza powietrze. 1 m² powierzchni malowanej taką farbą oczyszcza powietrze tak, jak jedno średniej wielkości drzewo. Prace mają zostać ukończone do końca tegorocznych wakacji.

Antysmogowy mural „Z książką przez świat” – Biblioteka w Drawsku Pomorskim