Banksterzy

„Jedyneczki- Psia Kość” w nowym spektaklu

Po raz czwarty sięgamy do scenariuszy poznańskiej autorki książek dla dzieci i scenarzystki Teatru Animacji w Poznaniu Maliny Prześlugi, która jest uważana za jedną z najlepszych autorek literatury dziecięcej. ”Chodź na słówko” opowiada o tym, jak Kula i Toperz, źle wypowiedziane przez dziecko słowa, stają się bohaterami przedstawienia. W wyniku tego błahego błędu nie potrafią odnaleźć się w otaczającej je rzeczywistości. Jednak nie siedzą i nie płaczą, tylko postanawiają działać. O pomoc w rozwiązaniu swoich problemów proszą Język Polski, Logopeda i Internet. W konsekwencji okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest zaakceptowanie siebie takimi, jakimi jesteśmy. Próba stania się kimś, kim nie jesteśmy, oparta na mrzonkach i często nieprawdziwych wyobrażeniach nie jest nigdy dobrą drogą do tego, by być lepszym, czy szczęśliwszym. Życie udowadnia, iż powiedzenie „Trawa jest zieleńsza tam gdzie nas nie ma”, nie sprawdza się.W spektaklu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. KEN w Słupcy Nadia Majdecka, Kornelia Baryżewska, Anna Krysińska, Maria Golimowska, Antonina Król, Julia Szkudlarek, Zuzanna Białecka, Franciszek Nowaczyk, Filip Kosmowski. Opiekunami zespołu  teatralnego są: Beata Zimniewicz i: Natalia Loritz. Adaptacji scenariusza i realizacji scenicznej dokonała instruktor teatru: Anna Czerniak. Oprawa techniczna i pomoc muzyczna: Przemysław Kwiatkowski.