Zeby nie bylo sladow

Human Sapiens w czasie pandemii

Ponad miesiąc temu reaktywowaliśmy grupę teatralna  Human Sapiens działającą w ramach wieloletniej współpracy Liceum Ogólnokształcącego  i Miejskiego Domu Kultury w Słupcy, chociaż słowo reaktywacja nie jest tu chyba najwłaściwsze, ponieważ  zespół  w znacznym stopniu zmienił swój skład.

Cotygodnoiwe  spotkania pod okiem doświadczonego instruktora teatralnego – Anny Czerniak z MDK  i opiekuna grupy Anny Halaba zaowocowały etiudą, której roboczy tytuł brzmi: Kilka scen z życia kobiety . Nie kobieta jest jednak główną bohaterką tego minispektaklu , ale … szal.

Podczas ćwiczeń z tzw. ogrywania rekwizytu okazało się bowiem, że może on być dosłownie wszystkim (od latawca poprzez welon aż do całunu żałobnego ). Nie wierzycie? Zobaczcie sami na załączonym filmiku zajęć warsztatowych.

W próbie udział wzięły: Julia Przybylska, Dominika Hierowska, Jagoda Piwowarczyk, Kamila Becelewska, Olga Błaszczak, Zofia Królikowska, Sandra Harwozińska, Zuzanna  Depczyńska.