Furiosa
28 maja 2024

Kazimierz Biskupi: XV Przegląd Zespołów Jasełkowych Przedszkolaki z Misia zdobyły ANIOŁA 2012

Przedszkolaki z Misia zdobyły ANIOŁA 2012

Już po raz piętnasty w Kazimierzu Biskupim zorganizowano Przegląd Twórczości Bożonarodzeniowej „Anioły” (11.01). Każdego roku Słupcę reprezentują przedszkolaki oraz uczniowie. Podczas tegorocznych prezentacji najbardziej spodobały się przedszkolaki ze słupeckiego Misia.
Autorskie przedstawienie Darii Przybyła wyreżyserowane wspólnie z Anną Czerniak (MDK Słupca) zaskoczyło autentyzmem dzieci, tematem oraz sposobem realizacji dostosowanym do możliwości dzieci i ich osobowości. To już kolejny sukces tej opiekunki i jej wychowanków. – Przybyło aniołów na półce z nagrodami, dzieci popłakały się ze wzruszenia i są gotowe „czekać na Jezusa” o każdej porze dnia i nocy. W swoim przedstawieniu przygotowują się na przyjście Jezusa. Jezus, który do nich przychodzi ma pięć lat, czyli dokładnie tyle co oni, bawi się z rodzicami i wraz z nimi odwiedza swoich rówieśników przekazując im przesłanie bożonarodzeniowe: „Czekaliście a ja przyszedłem, teraz ja będę czekał na was. Wierzę, że przyjdziecie” – powiedziała Anna Czerniak.
Na drugim miejscu znalazł się zespół z Przedszkola Jarzębinka, podopieczni Elżbiety Przybył i Haliny Nawrockiej. W ich „Bajkowym Bożym Narodzeniu” do żłobka przychodzą postaci z bajek, a także Jarzębinka – przedszkolna dziewczynka, która przynosi Dzieciątku swoje serce. To bardzo sprawna realizacja muzyczna z prezentacją poszczególnych postaci.
Wyróżniony został również zespół teatralny ze Szkoły Podstawowej Nr 1, realizujący przedstawienie pod okiem siostry Bonfilii. To tradycyjne „Misterium Bożonarodzeniowe” z czysto poprowadzonymi planami scenicznymi i piękną rolą żebraka, w którego znakomicie wcielił się Wojtek Dranikowski.

Skip to content