Lato z MDK
13 lipca 2024

XV Przegląd Twórczości Artystycznej Przedszkoli

 

Piętnaście lat temu Przedszkole nr 2 Miś z ówczesną dyrektor Renatą Wrzesińską wyszło z inicjatywą zorganizowania wspólnie z Miejskim Domem Kultury wspólnego przeglądu twórczości z myślą o najmłodszych.

Jak to zwykle bywa na początku nie było łatwo. Razem borykaliśmy się z wieloma problemami organizacyjnymi i artystycznymi. Z roku na rok wspólnie wyciągaliśmy wnioski udoskonalaliśmy przegląd. Wielu z nas udało się pokonać własne słabości i przekonać, że nie zawsze mamy rację. Największym naszym osiągnięciem była radość dzieci, ich poczucie własnej wartości, spontaniczność i otwartość w zabawie.

W tym roku wspólnie podglądaliśmy nasze pomysły, podziwialiśmy dziecięcą fantazję (takie było hasło tegorocznego przeglądu) i uświadamialiśmy sobie jak wiele udało się pokonać, zmienić i poprawić. Dzieci poznały abecadło sceny, doskonale czują się w przestrzeni, potrafią ją ogrywać swobodnie operując słowem, a układy choreograficzne nauczycieli są różnorodne i ciekawe. Cieszymy się wspólnie, że dziś nasza przedszkolna impreza, która wrosła już w kulturalny pejzaż miasta, rozwija się i pomaga w stawianiu pierwszych artystycznych kroków najmłodszym.

Skip to content