Spektakl „Rozwój” Międzywojnie w Słupcy

Spektakl „Rozwój” Międzywojnie w Słupcy  – grupa teatralna „Human Sapiens”- 25.05.2012r. prapremiera  na „ V Nocy w Muzeum”

Już od wielu lat z inicjatywy dyrektor muzeum  Beaty Czerniak , na jej prośbę i dzięki  dokumentom historycznym  jakie nam dostarcza celem stworzenia właściwego materiału  literackiego, w zgodnym tercecie Anna Halaba – scenariusz, Przemek Stadnik – oprawa muzyczna i przygotowanie wokalistek oraz Anna Czerniak- reżyseria   przygotowujemy spektakle teatralne na potrzeby Muzeum Regionalnego w  Słupcy.

Spektakl „Rozwój” to kawałek historii naszego miasta, wydarzenia sprzed  90 . lat  – to początki ruchu kulturalno – sportowo – społecznego w naszym mieście, to  wydanie  pierwszej gazety “Jednodniówki” to pierwsza drużyna piłki nożnej…  .

Stefan Korboński i grupa jego przyjaciół to postaci historyczne , żywe i prawdziwe dzięki swobodnej grze licealistów:  (Łukasz Rogalski , Witek Witowski , Kuba Zomerfeld, Hubert Ligocki, Arek Nowakowski,  Darek Dolata ,Weronika Górnik, Wioletta Jabłońska ) .Historyczną  orkiestrę Drabików tworzyli  Przemek Stadnik , Kamil Burda  i przeuroczy wokaliści : Daria Wardęcka, Maria Czerniak oraz Łukasz Ławniczak.

Oprawa muzyczna , subtelność , wrażliwość oraz doświadczenie sceniczne muzyków i wokalistów pod wprawnym okiem opiekuna nadały spektaklowi klimat , za którym zatęskni niejeden widz. Warto spojrzeć na słupeckie  międzywojnie  okiem  twórców tego spektaklu.