24 kwietnia 2024

Przegląd Małych Form Teatralnych w Kazimierzu Biskupim

Młodzi aktorzy z zespołu teatralnego „Human Sapiens” ze słupeckiego MDK i LO zaprezentowali się po raz kolejny podczas Przeglądu Małych Form Teatralnych w Kazimierzu Biskupim. Organizatorem imprezy, która odbyła się 21. października, było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Młodzi adepci sztuki zaprezentowali spektakl zatytułowany „Noc Manekinów” w oparciu o scenariusz Anny Halaby i w reżyserii Anny Czerniak. Wartka akcja, dowcipne dialogi i swoboda bycia na scenie sprawiły, że widownia oglądała spektakl z zapartym tchem. Pomimo prostego przesłania sztuki, jurorzy chwalili wykonawców i sposób realizacji przedstawienia.  Słupeckim artystom zostanie z pewnością w pamięci wyróżnienie z przeglądu i nowe znajomości z rówieśnikami.