Furiosa
28 maja 2024

35. Konfrontacje Teatrów Dziecięcych w Dobrej

35. Konfrontacje Teatrów Dziecięcych „Przestrzenie wyobraźni” odbyły się 16. marca w Dobrej koło Turku. Podczas teatralnych zmagań zaprezentowało się 8 zespołów, byli to reprezentanci Konina, Koźmina, Skarżyny i Turku.

Aż 3 zespoły przyjechały ze Słupcy, wśród nich zespół Teatralny „MIŚ”, który zaprezentował spektakl muzyczny pt. „Zdmuchnij Gwiazdy” wg scenariusza i w reżyserii Darii Przybyły przy współpracy z MDK w Słupcy. Nagroda przyznana została za pomysłową, estetyczną, wielofunkcyjną scenografię, plastykę ruchu, ogranie przestrzeni scenicznej i zadanie aktorskie na tle dobrze dobranej muzyki. Przedszkolaki podbiły już nie po raz pierwszy serca nie tylko jurorów ale całej widowni. Dziecięca potrzeba zabawy pokonała wszelką tremę .

Drugim zespołem reprezentującym Słupcę były „Gumisie” również współpracujące z MDK. Opiekunem grupy jest Joanna Wiśniewska. „Gumisie” zaprezentowały spektakl pt. „Dobry uczynek skrzatów” (scen. Elżbieta Gorzko – Kmieć), za który otrzymały wyróżnienie.

Zespół „Psia Kość” to trzeci zespół  słupecki  z MDK. Dzieci zagrały przedstawienie własnego pomysłu pt. „Nasze-Wasze-Wspólne”. Było to jedyne przedstawienie autorstwa dzieci. Ciekawa scenografia, niezwykłe maski (wyk. Daria Przybyła), wartka akcja i własna muzyka (konsultacja Krzysztof Herian ) sprawiły, że zespół przywiózł równorzędną nagrodę z przedszkolakami.

Jury w składzie:

Marian Glinkowski – reżyser z Łodzi,

Jarosław Sporażyński – instr. teatralny z MDK w Koninie

Elżbieta Barszcz – inst. ds. plastyki CKiS Konin…

… przyznało dwie nagrody i dwa wyróżnienia oraz nagrody aktorskie.

 

Skip to content