Budda

36. Ogólnopolski Przegląd Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „DZIATWA”

W dniach 20 – 23. maja zespół teatralny „Psia kość” ze Słupcy wziął udział w przeglądzie teatralnym „Dziatwa” w Łodzi. Na scenie Bałuckiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się w sumie 14 zespołów. Artyści z „Psiej Kości” wystąpili ze spektaklem pt. „Wąż”, który zebrał bardzo dobre recenzje. Tak o przedstawieniu pisała Nena Stańczuk w przeglądowym biuletynie:

„…przedstawienie „Psiej Kości”, oryginalne, niebanalne. Zaskakujące. Trudno grac zwierzęta, ale tym aktorom wychodzi to świetnie. Pomysłowość kostiumów i ruch sceniczny zasługują na ogromne oklaski. Doskonale też rozegrano motywy z użyciem rekwizytów w postaci grubych plastikowych rur, które były i kotłem Maga i workiem Wróżki Zębuszki, a nawet domkiem samej Wróżki. Jej czarodziejski pojawienie się na scenie jest piorunujące, podobnie jak umiejętności gimnastyczne Królika. Cała Dziatwa od dziś inaczej myśli o zwierzętach, starając się dostrzec ich ukryte pragnienia, ale też o wiele bardziej ciesząc się z tego jakie są, wszystkie bez wyjątku”. Nic dodać, nic ująć.

Korowód Dziatwa 4   Korowód Dziatwa 5   Psia Kość na Dziatwie 1   Psia kość na Dziatwie 2   Psia Kość na Dziatwie 3