XI Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich „Melpomena” 2014 Środa Wielkopolska

W dniach 20 – 22.11.2014 r. zespól teatralny „Orbita” ze spektaklem „Śpiąca Królewna” na podstawie Sławomira Mrożka ponownie został zakwalifikowany na XI Ogólnopolski Konkurs Teatrów Amatorskich „Melpomena” w Środzie Wielkopolskiej. Opiekunką grupy jest Henryka Hanc, a spektakl wyreżyserowała Anna Czerniak – MDK. Zespół zakwalifikował się do konkursu jako jeden z dziesięciu. W przeglądzie brały udział zespoły ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także dorośli. Uczestnicy reprezentowali następujące miasta: Łękno, Chorzów, Szczecin, Tarnowo Podgórne, Kraków, Gdynię, Warszawę i Słupcę. Dzięki możliwości obejrzenia 10 najlepszych przedstawień z całej Polski, młodzi słupeccy adepci sztuki zdobyli dalszą wiedzę teatralną, czynnie uczestniczyli w warsztatach IMPRO, co na pewno zaowocuje w nowym przedstawieniu. To doświadczenie zmobilizuje ich do pracy, poszerzy ich horyzonty, otworzy na nowe obszary sztuki.